Spend $150 and get Free Shipping

Collection:

Nutrition

25 products
Regular price $3.50
Sale price $3.50
Regular price
Unit price
per 
Deliver Quick, Chewable Energy Easily customize and track your caloric and electrolyte intake during long outings and races with Clif Bloks energy chews, which come in 33 cal. cubes.
Regular price $2.50
Sale price $2.50
Regular price
Unit price
per 
It's the First Bar Clif Bar Ever Made It's still as great as ever. Whole, organic ingredients and a great taste power you through long bike rides and all-day hikes.
30% Off
Regular price from $2.10
Sale price from $2.10
Regular price $3.00
Unit price
per 
The Perfect Snack Taos Bakes are great tasking and nutritious bars for use while performing any activity, or when you just feel like tasting something great.
Regular price $8.00
Sale price $8.00
Regular price
Unit price
per 
A Tasty & Hydrating Blend of Electrolytes and Minerals for Exercise and On-the-go Activities Breaking a sweat? Grab some Nuun Sport! When you sweat, your body loses vital minerals and electroly...
Regular price $2.50
Sale price $2.50
Regular price
Unit price
per 
Enjoy a Honey Stinger Stinger Waffle energy bar any time you need a snack, whether you're on the trail or at home. Similar to a European stroopwafel, the Honey Stinger Stinger Waffle energy bar con...
Regular price $1.75
Sale price $1.75
Regular price
Unit price
per 
Quality Instant Coffee  Advanced technology: real coffee beans without additives that were perfectly freeze-dried to preserve the aroma and flavor. Delicious flavor: well balanced, smooth-bodied wi...
Regular price $2.95
Sale price $2.95
Regular price
Unit price
per 
14 Sticks of Gum Trident Original Mint has a long lasting flavor. Chewing Trident after eating and drinking can help protect your teeth. Sugar free.
Sold Out
Regular price $13.95
Sale price $13.95
Regular price
Unit price
per 
Beef Pasta Marinara: Beef Crumbles with Pasta Noodles in Marinara Sauce After a long day of following your compass, settle down with some home-style marinara mixed with firm spiral noodles, real gr...
Regular price $13.95
Sale price $13.95
Regular price
Unit price
per 
Chicken Teriyaki Rice: White Chicken & Rice with Vegetables & Teriyaki Sauce If only takeout delivered to the outdoors...oh wait. Peak Refuel’s Chicken Teriyaki Rice gives you that flavor y...
Regular price $13.95
Sale price $13.95
Regular price
Unit price
per 
Beef Stroganoff: Beef, Rotini Noodles, & Mushrooms with Cream Cheese After a long day of following your compass, settle down with some home-style stroganoff mixed with firm spiral noodles, real...
Regular price $13.95
Sale price $13.95
Regular price
Unit price
per 
Homestyle Chicken & Rice: With Chicken, Rice, & Vegetables with a Creamy Sauce After a long day of following your compass, settle down with a homestyle dish with rice, real white chicken, c...
Regular price $14.95
Sale price $14.95
Regular price
Unit price
per 
Breakfast Skillet: Eggs, Sausage, Potatoes & Peppers Alright, let’s be honest. If you’re really gonna push the boundaries, you need to start the day off with a meal that’ll support you. Peak Re...
Fuel to keep you going on long summit days.